poniedziałek, 16 marca 2015

AVM na targach Cebit 2015 – hala 13, stoisko C48

AVM na targach Cebit 2015 – hala 13, stoisko C48
AVM prezentuje najnowsze technologie dla szybkiej i wszechstronnej sieci domowej
  • Bezprzewodowy LAN w wersji turbo: Technologia 4 x 4 Multi-User MIMO Wireless AC Wave 2
  • Wszystko komunikuje się po IP: router FRITZ!Box podłączony do sieci IP
  • Najnowsze technologie kablowe w FRITZ!Box - przyszłość kablowego dostępu do Internetu
  • Większa prędkość na kablach miedzianych: Techniki VDSL vectoring oraz VDSL bonding
Berlin/Hanower | Na targach Cebit 2015 AVM prezentuje najnowsze technologie dla ultraszybkich połączeń z Internetem oraz wewnątrz domowej sieci. Jedną z ciekawostek jest zupełnie nowy router FRITZ!Box 4080 do zastosowania z łączami kablowymi, DSL i modemami światłowodowymi. Obsługuje on również Wireless AC Wave 2 z technologią 4 x 4 Multi-User MIMO. Technologia ta pozwala na znaczne polepszenie parametrów sieci bezprzewodowej, tak w zakresie prędkości przesyłu, jak i stabilności łącza. Dzięki temu wiele urządzeń bezprzewodowych może transmitować dane z maksymalną prędkością danego strumienia, a osiągalne przepustowości brutto sięgają 2,5 Gbit/s. Oznacza to szczególne korzyści dla sieci domowych z wieloma użytkownikami. Najpóźniej do roku 2018, telefonia stacjonarna towarzysząca liniom DSL w Niemczech będzie zupełnie przeniesiona do sieci IP. Wszystkie modele routerów FRITZ!Box idealnie nadają się do obsługi takiego przeniesienia. Wysokie prędkości przesyłu są również wpisane w przyszłość sieci kablowych. W Hanowerze, AVM za pomocą przyszłościowego routera FRITZ!Box Cable prezentuje studium technologiczne takiego scenariusza. Interfejs typu 32x8 DOCSIS 3.0 multi-link PPP, osiąga przepustowość 1,7 Gbit/s przy pobieraniu oraz 240 Mbit/s przy wysyłaniu danych. Na horyzoncie widać już także nowe rozwiązania dla łączy opartych na parze miedzianych przewodów. Vectoring VDSL umożliwiający osiągnięcie 100Mbit/s oraz bonding VDSL podnoszący porzeczkę do 240 Mbit/s, zapewnią turbo doładowanie na łączach DSL. Nowe technologie i produkty AVM można zobaczyć na żywo w działaniu na targach Cebit, na stoisku C48 w hali 13.

Więcej informacji na temat produktów FRITZ! można znaleźć w głównej informacji prasowej, opracowanej z okazji targów Cebit.

Turbo doładowanie dla sieci bezprzewodowych: Wireless AC Wave 2 z technologią 4 x 4 Multi-User MIMO.
Życie przyspiesza i staje się bardziej urozmaicone, również w domu: Sufrowanie za pomocą notebooka i stacjonarnego PC-ta, streamowanie materiału wideo w jakości 4K, gry sieciowe na konsolach, tablety, smartfony i telewizory oraz odtwarzanie muzyki za pomocą systemów multiroom. Użytkownicy korzystają z różnorodnych urządzeń mobilnych równocześnie i oczekują, że aplikacje będą działać płynnie. To, co jest potrzebne, to superszybka i stabilna bezprzewodowa sieć LAN, która będzie w stanie dostarczyć odpowiednią ilość danych równocześnie do wielu urządzeń. Funkcje te oferuje nowy router FRITZ!Box 4080. Wspiera on technologię Wireless AC Wave 2, a dzięki obsłudze Multi-User MIMO (Multiple Input Multiple Output), stanowi najlepszą platformę do budowy wydajnych sieci domowych. Najnowsze standardy komunikacji w sieciach bezprzewodowych, włączając w to technologię Wireless AC, opierającą się na technologii Single-User MIMO, zapewniają dopływ danych do urządzeń, według następującego algorytmu: W danym przedziale czasu jedno urządzenie wysyła i odbiera dane, zanim dostęp do medium uzyska kolejne. Kolejny krok w ewolucji standardu Wireless AC Wave 2 w połączeniu z technologią 4 x 4 Multi-User MIMO pozwala teraz na uzyskanie jeszcze wyższych przepustowości, gdyż dane są transmitowane równocześnie pomiędzy punktem dostępu, a kilkoma połączonymi urządzeniami. Taka technika pozwala ponad dwukrotnie zwiększyć przepustowość dostępną dla danego urządzenia. Każde urządzenie w sieci, niezależnie od obsługiwanej technologii bezprzewodowej, będzie mogło skorzystać z zalet nowej technologii ze względu na większą prędkość przesyłu, mniejsze opóźnienia i niższe zużycie energii elektrycznej. Nawet urządzenia bezprzewodowe znajdujące się w pewnym oddaleniu, dzięki technikom kształtowania sygnału radiowego w ramach technologii Multi-User MIMO, są zaopatrywane w dane bezpośrednio. Dzięki sterowaniu kierunkiem sygnału radiowego, nawet urządzenia zlokalizowane w dużej odległości mogą równocześnie korzystać z dużej przepływności danych w sieci. Stacje klienckie mogą osiągać znacznie większe prędkości przesyłu, niż byłoby to możliwe przy transmisji za pomocą sygnału nieukierunkowanego. Możliwość streamingu materiału wideo na większą odległość w sieci bezprzewodowej jest zaimplementowana wzorcowo w routerze FRITZ!Box 4080. FRITZ!Box 4080 oferuje również zwiększoną wydajność technologii Wireless N w paśmie 2,4-GHz. Dzięki zastosowaniu nowej techniki modulacji (256QAM), w każdym z czterech strumieni można realizować transmisję o prędkości 200 Mbit/s, co przekłada się na przepustowość brutto rzędu 800 Mbit/s w paśmie 2,4 GHz.

Wszystko komunikuje się po IP: FRITZ!Box - doskonałe rozwiązanie dla łączy IP
Większość z 23,2 milionów łączy DSL w Niemczech już w tej chwili bazuje na protokole IP i jest pozbawiona stacjonarnej linii telefonicznej. Obecnie nawet 100 000 linii stacjonarnych tygodniowo jest przenoszonych na platformę IP; najpóźniej do roku 2018, wszystkie linie analogowe i ISDN w Niemczech zostaną zupełnie zastąpione przez IP. W przypadku łącza IP, nawet tradycyjne usługi telefonii stacjonarnej są realizowane za pomocą protokołu internetowego, bazującego na DSL, a nie poprzez wykorzystanie innych zakresów częstotliwości przesyłu w parze miedzianej. Pozwala to na poprawę jakości głosu, a upowszechniona już technologia Voice-over-IP pozwala prowadzić rozmowę telefoniczną z jakością dźwięku HD. Wszystkie modele routerów FRITZ!Box już od roku 2004 są zoptymalizowane pod kątem usług bazujących wyłącznie na sieci IP, realizowanej na bazie DSL. Nowy model FRITZ!Box 4080 oraz popularne modele FRITZ!Box 7490, 7390, 7270 i 7272 są wyposażone w wewnętrzny port ISDN (S0) oraz porty analogowe, jak również bazę DECT. Dla użytkownika oznacza to, że będzie mógł nadal korzystać z telefonów i centralek ISDN oraz telefonii analogowej, nawet po przesiadce na łącze IP. Zalety telefonii internetowej znajdą się natychmiast w zasięgu ręki, bez żadnej fazy przejściowej. Nowy router
FRITZ!Box 7430, który debiutuje w Hanowerze na stoisku AVM, to rzeczywiście specjalistyczne urządzenie IP. Oferuje on szybki dostęp do Internetu za pośrednictwem nowoczesnych technologii dostępowych IP, wspiera vectoring VDSL, co czyni zeń rozwiązanie idealne do korzystania z globalnej sieci, telefonii i telewizji IP.

Przyszłość sieci domowej połączonej z Internetem przez łącze kablowe
W roku 2014, 5,9 miliona z ogólnej liczby 29,4 milionów łączy szerokopasmowych w Niemczech bazowało na sieci kablowej. Obecnie, czołowi operatorzy kablowi w całej Europie oferują przepustowości pobierania danych rzędu 200 Mbit/s. W przyszłości osiągalne będą prędkości jeszcze wyższe (do 500 Mbit/s). Sieci kablowe nadal kryją w sobie ogromny potencjał, umożliwiający realizację ultraszybkich łączy internetowych i sieci domowych. Na targach Cebit, AVM prezentuje router FRITZ!Box Cable, jako studium nowych możliwości jeszcze szybszego łącza kablowego. W routerze FRITZ!Box Cable, interfejs typu 32x8 DOCSIS 3.0 multi-link PPP, osiąga przepustowość 1,7 Gbit/s przy pobieraniu oraz 240 Mbit/s przy wysyłaniu danych. Również interfejsy lokalne routera FRITZ!Box Cable będą oferowały gigabitowe prędkości dzięki sieci radiowej obsługującej dwa pasma (2,4 GHz i 5 GHz) z zaimplementowaną technologią 4 x 4 Multi-User MIMO i osiągającej przepustowość 2,5 Gbit/s. Technologia 4 x 4 Multi-User MIMO w ramach Wireless AC Wave 2 oraz 4 x 4 Multi-User MIMO dla Wireless N, umożliwiające transfery rzędu 800 Mbit/s, zapewniają również niezwykle stabilne połączenia dla wymagających aplikacji. Dodatkową zaletą routera FRITZ!Box, związaną z systemem FRITZ!OS, jest zintegrowany tuner telewizyjny, umożliwiający udostępnienie telewizji w domowej sieci: FRITZ!Box Cable potrafi transmitować sygnał DVB-C bezpośrednio z linii kablowej do urządzeń mobilnych, za pośrednictwem sieci bezprzewodowej, opartej na protokole IP. Oznacza to, że programy telewizyjne mogą być odbierane w domowej sieci nawet za pomocą smartfonów i tabletów. Funkcję odbiornika spełnia darmowa aplikacja FRITZ!App TV dla systemu Android oraz iOS.

Jeszcze większa prędkość na parze miedzianych przewodów: Techniki VDSL vectoring oraz bonding
Możliwości szybkiego rozwoju rysują się także przed łączami DSL opartymi na przewodach miedzianych. Od roku 2014, operatorzy sieci oferują szybkie łącza VDSL z vectoringiem, osiągające 100 Mbit/s. Wszystkie modele FRITZ!Box z modemami VDSL obsługują vectoring; nawet starsze wersje posiadają tę funkcję, dzięki bezpłatnej aktualizacji oprogramowania. Co raz szersze grono entuzjastów w krajach europejskich zyskuje sobie technika VDSL bonding. W celu realizacji łącza z obsługą VDSL bonding, operator zestawia dwa tory, składające się z par miedzianych, w celu utworzenia pojedynczego łącza VDSL. Technologia ta pozwala uzyskać przepustowości rzędu 200 Mbit/s. Poprzez równoczesne zastosowanie technik vectoringu i bondingu, potencjalne przepływności łącza mogą być zwiększone do 300 Mbit/s.

O AVM
AVM oferuje szeroki wachlarz produktów do połączeń szerokopasmowych i inteligentnej sieci domowej. Ze swoją linią produktów FRITZ! dla połączeń kablowych, ADSL, LTE, WLAN, DECT oraz powerline, firma AVM jest wiodącym w Niemczech i Europie producentem szerokopasmowych urządzeń i produktów do sterowania inteligentnym domem. W Niemczech FRITZ!Box jest najbardziej znaną marką routerów bezprzewodowych. W roku 2014 AVM zatrudniała 500 pracowników, a jej obrót wyniósł 340 milionów Euro.

Założona w Berlinie w 1986 roku firma, od samego początku skupiła się na rozwijaniu bezpiecznych i innowacyjnych produktów dla szerokopasmowych połączeń. Marka FRITZ! kojarzy się z szybkim internetem, rozbudowaną siecią domową i wygodną telefonią. Miliony zadowolonych klientów i setki otrzymywanych nagród potwierdzają zaangażowanie AVM w zapewnienie najwyższej jakości produktów FRITZ! oraz najlepszej obsługi swoich klientów.

Brak komentarzy: