poniedziałek, 25 listopada 2013

Bezpieczna i wygodna rozbudowa dowolnej sieci firmowej

Bezpieczna i wygodna rozbudowa dowolnej sieci firmowej·         Najbezpieczniejszy przesył firmowych danych dzięki aktywowanemu szyfrowaniu
·         Wygodna rozbudowa sieci firmowej przy wykorzystaniu gniazdek elektrycznych
·         Wysoka prędkość przesyłu danych do 500 Mbit/s
·        Zwiększa zasięg sieci do 500 metrów

Obecnie ze względu na stale zwiększającą się skalę cyberprzestępstw coraz więcej firm poszukuje różnego rodzaju zabezpieczeń, aby jak najlepiej ochronić swoją sieć przed kradzieżą poufnych danych. Przedsiębiorcy najchętniej preferują rozwiązania zapewniające największe bezpieczeństwo ich sieci firmowej, przy jednoczesnym zachowaniu dużej szybkości działania, łatwej instalacji oraz obsługi czy dużej mobilności wybranego urządzenia.

Maksymalna ochrona firmowych danych i łatwość instalacji
Jednym z rozwiązań cieszącym się coraz większym zainteresowaniem wśród  kancelarii prawniczych, biur księgowych oraz firm, które szczególną uwagę poświęcają kwestiom zapewnienia maksymalnej ochrony danych, jest FRITZ!Powerline wykorzystujący technologię PLC. Umożliwiając korzystanie z tzw. internetu z gniazdka elektrycznego, rozwiązanie to zapewnia dużo bezpieczniejsze i stabilniejsze połącznie oraz transmisję danych niż w przypadku firmowych sieci WLAN, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego komfortu pracy. FRITZ!Powerline został bowiem tak zaprojektowany, aby zapewniać prostą i szybką obsługę - po prostu wystarczy włączyć adaptery powerline do gniazdka elektrycznego, połączyć je ze swoimi komputerami lub innymi urządzeniami sieciowymi i gotowe! Z myślą o zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa sieci firmowej i przesyłanych danych, FRITZ!Powerline został wyposażony w domyślnie aktywowane szyfrowanie połączeń  w systemie AES z 128 bitowym kluczem. Dzięki czemu zapewnia dużo większe bezpieczeństwo użytkownikom niż bezprzewodowa sieć firmowa, między innymi ograniczając do minimum prawdopodobieństwo podsłuchania transmisji. Dodatkową zaletą FRITZ!Powerline podkreślaną przez np. kancelarie adwokackie jest nieinwazyjność w zastaną (użytkowaną) infrastrukturę biurową. Bardzo często zdarza się bowiem iż, kancelarie znajdują się w zabytkowych kamienicach, w których konserwator zabrania np. kucia ścian w celu przeprowadzenia dodatkowych przewodów. W takim przypadku internet z gniazdka elektrycznego jest idealnym rozwiązaniem zapewniającym nie tylko maksymalne bezpieczeństwo, ale wygodę i estetyczny wygląd biura bez plątaniny dodatkowych przewodów.

Szybki przesył firmowych danych z wykorzystaniem istniejących przewodów linii elektrycznej
Seria FRITZ!Powerline jest idealnym rozwiązaniem dla firm poszukujących szybkiego, stabilnego oraz bezpiecznego połączenia sieciowego. Najnowsze generacje Powerline zgodne z standardem IEEE P1901 oferują bowiem prędkość fizyczną do 500 Mbit/s i zasięg aż do 500 metrów. Stanowią tym samym realną alternatywę dla sieci bezprzewodowych, które ze względu na zakłócenia oraz podatność na ataki, nie zawsze mogą zagwarantować pożądane parametry. W przypadku bezprzewodowych sieci WLAN bardzo często zasięg ich działania ogranicza również architektura budynków – np. grube ściany lub ścianki gipsowe z aluminiowymi stelażami. W przypadku technologii PLC ten problem znika, bowiem FRITZ!Powerline można podłączyć do dowolnego gniazdka elektrycznego i za jego pośrednictwem otrzymać szybkie i stabilne połączenie sieciowe. Biorąc pod uwagę szybkość i wygodę tego rozwiązania coraz częściej jest ono wykorzystywane zarówno przez małe firmy np. start-upy, które w krótkiej perspektywie zamierzają zmienić swoją siedzibę lub firmy, które nie posiadają stałego okablowania strukturalnego. Dzięki temu rozwiązaniu nie muszą bowiem rozprowadzać niepotrzebnych kabli czy kuć ścian i narażać się na niepotrzebne inwestycje, po prostu wpinają adaptery FRITZ!Powerline do gniazdek elektrycznych i korzystają z bezpiecznej sieci firmowej. Co więcej, FRITZ!Powerline doskonale sprawdza się również na imprezach targowych, gdzie duże zakłócenia sieci bezprzewodowych uniemożliwiają sprawne korzystanie z firmowej sieci i internetu. Zestawy Powerline stwarzają dużą mobilność dla firmowej sieci ponieważ w każdej chwili można szybko ją zdemontować np. z siedziby firmy i zabrać na imprezę targową. 

Oszczędność energii i pełne zarządzanie siecią

Standardowy zestaw FRITZ!Powerline jest dostępny jako zestaw dwóch adapterów, ale można rozbudowywać sieć o dowolną liczbę tych urządzeń. Adaptery Powerline produkowane przez innych producentów mogą być również zintegrowane z siecią za naciśnięciem jednego przycisku – niezależnie od tego czy są dostosowane do przesyłu o prędkości 200 czy też 500 Mbit/s. Specjalny graficzny interfejs użytkownika FRITZ!Powerline daje przejrzysty pogląd na wszystkie adaptery Powerline, umożliwiając wszechstronne zarządzanie stworzoną siecią. Oferuje użytkownikom firmowych sieci wiele przydatnych funkcji, takich jak pomoc w wyborze właściwego gniazdka elektrycznego, zarządzanie nazwami poszczególnych adapterów Powerline zainstalowanych w sieci, dezaktywacja kontrolek LED, czy rozbudowany tryb oszczędzania energii - green mode oraz firmowe aktualizacje. FRITZ!Powerline oprócz wielu swych funkcjonalności dba o redukcję kosztów zapewniając także niski  pobór energii – adaptery zużywają bowiem 3-4 Waty w czasie działania i mniej niż 1 Wat w trybie uśpienia.

Brak komentarzy: