wtorek, 5 marca 2013Mobica otwiera oddział w Szczecinie
Międzynarodowa firma programistyczna Mobica otwiera swój oddział w Szczecinie. Mobica zamierza zatrudnić 50 programistów do czerwca, a dalszych 80 osób do końca roku. W szczecińskiej filii będą prowadzone prace nad projektami związanymi z przyszłością technologii mobilnych, m.in. na zlecenie klientów z Doliny Krzemowej.
Mobica należy do światowej czołówki dostawców oprogramowania dla urządzeń mobilnych. W rankingu 100 firm według Sunday Times Tech Track 100 Mobica została wymieniona jako jedna z czterech najszybciej rozwijających się firm z prywatnym kapitałem w branży technologicznej. Do grona klientów Mobiki należą m.in.: Vodafone, Motorola, Imagination Technologies, Skype, Opera, PacketVideo, Ikivo, Frontier Silicon. Firma posiada oddziały w Wilmslow (Wielka Brytania), San Jose (Stany Zjednoczone – Dolina Krzemowa), Warszawie, Łodzi, Bydgoszczy i – od początku marca br. – w Szczecinie.

Rekrutacja od 4 marca
Szczeciński oddział Mobiki ma swoją siedzibę w prestiżowym centrum biurowym Maris. Od 4 marca rusza tam rekrutacja. Firma poszukuje głównie programistów automotive/embedded, programistów z doświadczeniem w pracy nad aplikacjami mobilnymi oraz marine testers. W Mobice pracują specjaliści najwyższej klasy i takich pracowników poszukujemy także w Szczecinie – mówi Marek Gaborski, szef szczecińskiego oddziału firmy – Jesteśmy jednak także otwarci na osoby z mniejszym doświadczeniem. Mamy dla nich przygotowane specjalne ścieżki rozwoju. Oprócz kompetencji programistycznych, od pracowników firmy oczekuje się także „otwartości umysłu” oraz znajomości języka angielskiego – Jesteśmy międzynarodową korporacją i prowadzimy projekty dla klientów z różnych krajów. W Szczecinie będą realizowane m.in. zlecenia z amerykańskiego oddziału firmy w San Jose – dodaje Tomasz Krawczyński, dyrektor zarządzający Mobica Poland.
Kariera zaczyna się… w Szczecinie
Zachętą dla kandydatów do pracy w szczecińskim oddziale Mobiki mają być: uczestnictwo w projektach związanych z najnowszymi technologiami pozostającymi na granicy nauki i rozwiązań biznesowych, ogromne możliwości rozwoju – łącznie z możliwościami kontraktu w Dolinie Krzemowej oraz komfortowe warunki pracy. Dynamiczny rozwój firmy – w ubiegłym roku zatrudnienie we wszystkich oddziałach Mobiki zwiększyło się o blisko 40% – gwarantuje pracownikom możliwość intensywnego podnoszenia kwalifikacji i szybkiego awansu.


Więcej informacji o firmie Mobica: www.mobica.com


* * *
O firmie
Mobica Limited Sp. z o.o. jest międzynarodową firmą z kapitałem brytyjskim, od ponad 6 lat funkcjonującą na rynku polskim z oddziałami w Bydgoszczy, Łodzi oraz Warszawie. Oferuje innowacyjne i kompleksowe usługi w zakresie oprogramowania: od wstępnej definicji, koncepcji i projektu poprzez testowanie i wdrożenie. Do grona klientów firmy należą m.in.: Vodafone, Motorola, Imagination Technologies, Skype, Opera, PacketVideo, Ikivo, Frontier Silicon.
Mobica Limited została wymieniona w rankingu 100 firm według Sunday Times Tech Track 100 jako jedna z czterech najszybciej rozwijających się firm z prywatnym kapitałem w branży technologicznej. Więcej informacji na www.mobica.com


Kontakt dla mediów:
Mobica Limited Sp. z o.o.
Sandra Jędra
tel.: 42 209 27 33
ul. Piramowicza 11/13
90-254 Łódźwww.mobica.com

Brak komentarzy: