środa, 9 stycznia 2013

F-Secure – najlepsza ochrona komputerów według Forrester ResearchNiezależne laboratorium badawcze Forrester Research Inc. przyznało F-Secure najwyższą notę w kategorii „Strategia ochrony komputerów”. Ośrodek podkreślił szczególnie wysoką jakość technologii zabezpieczeń przed złośliwym oprogramowaniem.
Warszawa, 9 stycznia 2013 r.:  Najwyższa ocena dla strategii F-Secure przyznana została na podstawie oceny planów rozwoju produktów firmy, jej modeli kosztowych i licencyjnych oraz strategii wejścia na rynek. Autorzy badania wyróżnili fińskiego dostawcę za aktywne rozwijanie platformy wsparcia usług oraz wizji, którą raport określa jako „dobrze dopasowaną do fundamentalnych zmian realiów branży IT, która przechodzi z modelu sprzedaży produktów do oferowania usług”.

F-Secure uzyskał jedną z najlepszych ocen w kategorii rozwiązań ochrony antywirusowej. Funkcja wykrywania rootkitów i system analizy behawioralnej oprogramowania DeepGuard zostały wyróżnione w kategorii produktów zabezpieczających przed złośliwym oprogramowaniem. Raport wspomina też o wewnętrznych projektach badawczych prowadzonych przez laboratoria F-Secure. W rankingu odnotowano ponadto znakomite oceny klientów F-Secure, z którymi skontaktowali się autorzy badania.

Raporty Forrester Wave to jedne z najbardziej uznanych narzędzi do oceny dostawców na świecie. Dzięki rankingowi Endpoint Security profesjonaliści zajmujący się bezpieczeństwem i oceną ryzyka informatycznego mogą wybrać właściwego dostawcy, który pomoże im w zapewnieniu odpowiedniego poziomu ochrony komputerów.

– Badanie to potwierdza opinie partnerów i klientów z całego świata – mówi Pekka Usva, wiceprezes ds. bezpieczeństwa klientów instytucjonalnych w F-Secure – Nasza firma posiada konkurencyjne portfolio produktów zapewniających bezpieczeństwo informatyczne. Potrafimy właściwie interpretować potrzeby rynku i jesteśmy najsolidniejszym dostawcą z blisko dwudziestopięcioletnim doświadczeniem w branży.

F-Secure wyprzedził ośmiu pozostałych konkurentów w kategorii „strategia”. Był to jeden z obszarów badawczych przeprowadzonej przez Forrester Research Inc. ankiety czołowych dostawców rozwiązań ochrony punktów końcowych przeznaczonych dla klientów instytucjonalnych. Firma z Helsinek okazała się jednym z faworytów wskazanych w raporcie z badania, zatytułowanym „The Forrester Wave™: Endpoint Security, Q1 2013”.

Ocena przygotowana została przez firmę Forrester jeszcze przed premierą ostatniego narzędzia do aktualizowania oprogramowania Software Updater. Produkt ten nie został oceniony w rankingu, ale w opinii F-Secure, dodanie Software Updatera stanowi znaczące rozszerzenie oferty dostępnych rozwiązań.

Więcej informacji na temat badania znaleźć można pod adresem:

Kiedy Ty koncentrujesz się na tym co dla Ciebie ważne i przyjemne, my zajmujemy się ochroną i zapewniamy Ci pełne bezpieczeństwo podczas korzystania z sieci. Dodatkowo realizujemy backup Twoich cennych plików, a także uniemożliwiamy kradzież poufnych informacji. Firma F-Secure jest znana z częstych aktualizacji automatycznych, natychmiastowego czasu reakcji i szybkiego zwalczania nowych i pojawiających się zagrożeń. Jakość gwarantują Laboratoria F-Secure, działające 24 godziny na dobę na całym świecie.
Nasze usługi są dostępne u ponad 200 operatorów na całym świecie. Zaufały nam miliony użytkowników i firm. Korporacja F-Secure została założona w 1988 r. i jest notowana na giełdzie w Helsinkach. Więcej informacji o nas na stronie www.f-secure.com lub www.f-secure.pl oraz na naszym profilu na Facebooku: www.facebook.com/ZaszczepSwojSprzet.

Brak komentarzy: