czwartek, 6 grudnia 2012

F-Secure Software Updater – czyli automatyczne aktualizowanie oprogramowania to nowy sposób na bezpieczeństwo w firmie


Software Updater to aplikacja, która automatycznie monitoruje oprogramowanie zainstalowane na firmowych komputerach, znajduje luki i pobiera odpowiednie łatki. Jest ona elementem kompleksowego pakietu ochronnego Protection Service for Business (PSB) dedykowanego małym i średnim firmom.

Warszawa, 6 listopada 2012Ponad 80%* z 10 najbardziej niebezpiecznych odmian złośliwego oprogramowania, wykrytego przez laboratoria F-Secure, wykorzystuje słabe punkty oprogramowania. Zagrożenia te, przez fachowców określane angielskim terminem vulnerability exploits, najczęściej wykorzystują luki i niedoskonałości w niezaktualizowanych programach, zagrażając bezpieczeństwu danych w przedsiębiorstwach.
F-Secure, fiński dostawca rozwiązań do ochrony danych, w odpowiedzi na powyższy problem oferuje małym i średnim firmom nowy sposób na szybkie i skuteczne „załatanie” luk w oprogramowaniu. Dzięki narzędziu Software Updater firmowe systemy operacyjne i aplikacje zawsze będą aktualne. Program skanuje komputery w poszukiwaniu brakujących aktualizacji i poprawek, a następnie wprowadza je automatycznie, informując o wynikach. W przypadku, gdy użytkownicy chcą mieć większą kontrolę nad jego działaniem, istnieje możliwość wyboru trybu ręcznego – oznacza to, że użytkownicy sami decydują, które łatki mają zostać zainstalowane, a które nie.

W większości przypadków pracownicy nawet nie wiedzą o istniejących aktualizacjach, co może spowodować, że bezpieczeństwo ich komputerów będzie poważnie zagrożone. – mówi Michał Iwan, Dyrektor Zarządzający F-Secure w Polsce. – Co więcej, wielu pracowników, nawet mimo, że system przypomina o aktualizacji, ignoruje je, lub odkłada ich instalację w czasie. Nieaktualne oprogramowanie jest z kolei bardziej podatne na zagrożenia. W porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami, Software Updater działa w proaktywny sposób, oferując maksymalne bezpieczeństwo przy jak najmniejszym wykorzystaniu zasobów – sam, automatycznie, wyszukuje najnowsze aktualizacje oprogramowania dla wszystkich programów zainstalowanych na komputerze. Wszystko dzieje się w tle, dlatego użytkownik może zapomnieć o irytujących komunikatach o aktualizacji oprogramowania.

Aktualne oznacza bezpieczne

Michał Iwan podkreśla, że najlepszą ochroną dla sieci informatycznej w firmie jest korzystanie z najnowszych wersji wszelkiego rodzaju oprogramowania – systemów operacyjnych, wtyczek, aplikacji oraz przeglądarek. – Zdajemy sobie sprawę, że stałe aktualizowanie całego oprogramowania na wszystkich komputerach firmowych może okazać się zadaniem trudnym, a w przypadku przedsiębiorstw dysponujących skromnymi zasobami IT – prawie niemożliwym – mówi Michał Iwan - Dlatego też często zdarza się, że czynności te nie są wykonywane, a firmowe dane są narażone na niebezpieczeństwo. Software Updater łączy kompleksowe funkcje zabezpieczeń z automatycznymi aktualizacjami oprogramowania, dzięki czemu oferuje istotne usprawnienie dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Software Updater jest częścią Protection Service for Business, rozwiązania ochronnego F-Secure przeznaczonego dla małych i średnich firm. PSB to z pewnością jeden z najbardziej wszechstronnych pakietów na rynku produktów ochronnych skierowanych do przedsiębiorstw. Usługa, dostępna za pośrednictwem sieci partnerskiej F-Secure, uwzględnia wszystkie aspekty bezpieczeństwa, od zabezpieczeń antywirusowych i ochrony przed programami szpiegowskimi, poprzez filtry antyspamowe
i poczty e-mail, aż po zabezpieczenie serwerów i firewalli.

Rozwiązanie F-Secure Protection Service for Business, którego integralną częścią jest narzędzie Software Updater, jest dostępne jako usługa, co oznacza, że firmy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z inwestycjami w sprzęt czy zatrudnienie specjalistów IT. Dodatkowo istnieje możliwość rozliczania miesięcznego. Taka forma umożliwia umieszczenie kosztu w budżecie operacyjnym, niekoniecznie zaś wymaga planowania dużego wydatku w budżecie na kolejny rok. Więcej informacji na www.tanszafirma.pl

Więcej informacji o produkcie można uzyskać na stronie internetowej:


*wyniki badania, przeprowadzonego na zlecenie F-Secure 17 października 2012 roku.


F-Secure – chronimy to, co dla Ciebie ważne
Kiedy Ty koncentrujesz się na tym co dla Ciebie ważne i przyjemne, my zajmujemy się ochroną i zapewniamy Ci pełne bezpieczeństwo podczas korzystania z sieci. Dodatkowo robimy backup Twoich cennych plików, a także uniemożliwiamy kradzież poufnych informacji. Firma F-Secure jest znana z częstych aktualizacji automatycznych, natychmiastowego czasu reakcji i szybkiego zwalczania nowych i pojawiających się zagrożeń. Jakość gwarantują Laboratoria F-Secure, działające 24 godziny na dobę na całym świecie.
Nasze usługi są dostępne u ponad 200 operatorów na całym świecie. Zaufały nam miliony użytkowników i firm. Korporacja F-Secure została założona w 1988 r. i jest notowana na giełdzie w Helsinkach. Więcej informacji o nas na stronie www.f-secure.com lub www.f-secure.pl oraz na naszym profilu na Facebooku: www.facebook.com/ZaszczepSwojSprzet.

Brak komentarzy: