czwartek, 6 grudnia 2012

F-Secure rozwija działalność w Ameryce ŁacińskiejNowo otwarte oddziały w Chile i Kolumbii, do których wkrótce dołączy biuro w Meksyku, umacniają pozycję F-Secure jako dostawcy rozwiązań z zakresu ochrony danych i usług w chmurze poprzez operatorów.
Warszawa, 6 grudnia 2012 W celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowanie na produkty F-Secure w Ameryce Łacińskiej, firma otworzyła nowe biura w Chile i Kolumbii. Głównym zadaniem powstających właśnie oddziałów w Santiago i Bogocie, jest budowanie sieci partnerskiej z operatorami i dostawcami Internetu.
Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych przez F-Secure większość użytkowników woli korzystać z usług bezpieczeństwa, backupu i synchronizacji danych za pośrednictwem swoich dotychczasowych dostawców usług internetowych. Użytkownicy chętniej powierzają przechowywanie i ochronę ważnych plików swoim dostawcom szerokopasmowego Internetu niż globalnym koncernom takim jak Dropbox czy Google.
- Internauci z obszaru Ameryki Łacińskiej coraz częściej korzystają z sieci używając wielu urządzeń, również mobilnych. Niestety, oznacza to również, że narażeni są na takie same zagrożenia, jakie F-Secure obserwuje w pozostałych częściach świata. Chcemy udostępnić nasze najlepsze technologie, a jednocześnie maksymalnie wykorzystać tę sytuację z punktu widzenia biznesowego - stwierdził Christian Fredrikson, dyrektor generalny i prezes F-Secure.
Z przeprowadzonych niedawno przez firmę badań* wynika, że wskaźnik penetracji komputerów na rynku brazylijskim osiągnął poziom 85%. W 51% gospodarstw domowych w Brazylii korzysta się ze smartfonów, w 22% używane są tablety. Zdaniem 77% konsumentów brazylijskich dane przechowywane na urządzeniu są ważniejsze od samego urządzenia. 74% z nich za pożądaną uznało możliwość uzyskiwania dostępu do każdego z posiadanych zasobów za pośrednictwem wszystkich swoich urządzeń. 49% respondentów aktywnie wykorzystuje rozwiązania chmurowe do przechowywania lub backupu danych.
Operatorzy w centrum zainteresowania
Nowo otwarte oddziały umacniają F-Secure na pozycji głównego dostawcy oprogramowania zabezpieczającego i rozwiązań ochrony danych, dostępnych w formie usługi poprzez dostawców Internetu na całym świecie. Sieć partnerów F-Secure obejmuje obecnie ponad 200 operatorów obsługujących ponad 250 milionów klientów.
Nowe biura F-Secure będą wspierać zlokalizowaną w Brazylii główną siedzibę firmy w regionie. Przedstawicielstwo w Chile odpowiedzialne będzie za działalność prowadzoną na terenie państw tzw. Stożka Południowego (Chile, Argentyny, Urugwaju, Paragwaju i Boliwii). Biuro kolumbijskie zajmować będzie się regionem Andów (w skład którego wchodzi Kolumbia, Peru, Ekwador, Wenezuela i Panama). Wkrótce utworzone zostanie przedstawicielstwo w Meksyku, obejmujące swoim zasięgiem Meksyk i Amerykę Środkową. Każde z nowych biur dysponować będzie własnym personelem sprzedażowym, technicznym i marketingowym.
*Badanie użytkowników szerokopasmowego Internetu obejmowało wywiady online przeprowadzone wśród 6400 abonentów w wieku od 20 do 60 lat z 14 krajów: Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji, Finlandii, Włoch, Hiszpanii, Holandii, Belgii, USA, Kanady, Brazylii, Indii i Japonii. Badanie wykonała pracownia GfK na zlecenie F-Secure w okresie od 25 maja do 1 czerwca 2012.

F-Secure – chronimy to, co dla Ciebie ważne
Kiedy Ty koncentrujesz się na tym co dla Ciebie ważne i przyjemne, my zajmujemy się ochroną i zapewniamy Ci pełne bezpieczeństwo podczas korzystania z sieci. Dodatkowo robimy backup Twoich cennych plików, a także uniemożliwiamy kradzież poufnych informacji. Firma F-Secure jest znana z częstych aktualizacji automatycznych, natychmiastowego czasu reakcji i szybkiego zwalczania nowych i pojawiających się zagrożeń. Jakość gwarantują Laboratoria F-Secure, działające 24 godziny na dobę na całym świecie.
Nasze usługi są dostępne u ponad 200 operatorów na całym świecie. Zaufały nam miliony użytkowników i firm. Korporacja F-Secure została założona w 1988 r. i jest notowana na giełdzie w Helsinkach. Więcej informacji o nas na stronie www.f-secure.com lub www.f-secure.pl oraz na naszym profilu na Facebooku: www.facebook.com/ZaszczepSwojSprzet.

Brak komentarzy: