piątek, 3 lutego 2012

Gadu gadu zmienia nazwę na GG, nowa wersja

Wczoraj to jest 02.02.2011 wydawca gg opublikował dwie bardzo ważne informacje. Pierwszą jest udostępnienie przygotowywanej od roku nowej wersji komunikatora Gadu-Gadu. Serwis GG podaje, że wersję beta będzie można pobrać już w lutym.

Kolejną informacją jest zmiana nazwy gadu gadu, na GG wraz z tą zmiana zmienia się logo oraz środowisko gg, wersja komputerowa, mobilna oraz web zostaną połączone. Jak zapowiada Biuro prasowe.

Z biegiem lat, od powstania gg zmieniało się następująco

Nowe logo GG wprowadza uporządkowaną identyfikację, a jednocześnie wiernie nawiązuje do kultowego słoneczka, jednego z najbardziej rozpoznawalnych symboli polskiego Internetu. Zmiany objęły w nim korektę rozstawu oczu, lekką zmianę uśmiechu, kształtu promieni, ujednolicono kolory. Zauważalna jest na pierwszy rzut oka typografia, czyli czytelne duże litery: GG. Nowy krój podkreśla nowoczesny i dynamiczny styl. Wyznacza kierunek zbliżającego się wydania GG.
Słoneczny symbol i nazwa to część całego nowego systemu identyfikacji wizualnej, opracowanego przez agencję interaktywną Veneo. Uwzględnia on też logotypy tzw. subbrandów, czyli usług towarzyszących, jak np. dostępnej w komunikatorze poczty e-mail.
Popularny zwrot „Gadu-Gadu” pewnie długo nie zniknie i wcale nie chcemy się z nim żegnać – dodaje Jarek Rybus, PR Manager GG. – Nadal gadu-gadu to synonim komunikatora, określenie potocznej pogadanki, rozmowy między znajomymi. Gadu-Gadu to też nazwa portalu. Z pewnością jednak w zakresie nowej zintegrowanej platformy chcemy posługiwać się krótkim, czytelnym GG. Po prostu.


Brak komentarzy: