wtorek, 11 października 2011

Portfolio w chmurze


Firma F-Secure to pierwszy dostawca oprogramowania zabezpieczającego komputery i urządzenia mobilne przed zagrożeniami z sieci, który oferuje pełne portfolio swoich rozwiązań w modelu „bezpieczeństwo jako usługa” (security as
a service). Model ten stanowi bardzo wydajne, wygodne i elastyczne rozwiązanie dla biznesu.
Warszawa, 8 października 2011 – „Security as a service” to coraz popularniejszy na świecie model zarządzania bezpieczeństwem danych w przedsiębiorstwie, polegający na outsourcingu bezpieczeństwa firmowych systemów IT. Rozwiązanie to pozwala przedsiębiorstwom skoncentrować się na swojej kluczowej działalności, kwestie ochrony danych pozostawiając zewnętrznym ekspertom. Dodatkowo przedsiębiorstwo nie ponosi kosztów inwestycji w sprzęt, jego konserwację oraz aktualizację oprogramowania. Wszystko to sprawia, że „security as
a service” to jeden z najbardziej optymalnych finansowo, wydajnych, a zarazem elastycznych modeli zarządzania bezpieczeństwem IT w firmach.
– Model „security as a service”, oparty na technologii chmury, robi szybką karierę na świecie,
co tylko potwierdza tezę, że jest to rozwiązanie przyszłości
– zauważa Maria Nordgren, wiceprezes F-Secure Corporation ds. kanałów sprzedaży. – Nasza firma jest pionierem w dziedzinie kompleksowych rozwiązań dla biznesu pozwalających oferować bezpieczeństwo jako usługę. „Security as a service” to aktualnie kluczowy element naszej strategii adresowanej do firm i korporacji. Dlatego też jako pierwsi na rynku postanowiliśmy zaoferować pełne portfolio naszych rozwiązań w oparciu o ten właśnie model.
– Naszą politykę współpracy z klientami biznesowymi wyróżnia bardzo duża elastyczność. Oferujemy rozliczenia w modelu rocznym lub miesięcznym, na zasadzie pay-as-you-go –podkreśla Michał Iwan, Dyrektor Zarządzający F-Secure Polska. – Pozwala to naszym kontrahentom elastycznie zarządzać budżetem i portfolio subskrybowanych usług w zależności od bieżących potrzeb i aktualnej koniunktury rynkowej.

Jak zauważa Michał Iwan, z perspektywy klientów najważniejszy jednak pozostaje fakt, że dzięki rozwiązaniu „security as a service” zyskują gwarancję, że zabezpieczenia IT, na których polegają, są na bieżąco aktualizowane, zarządzane przez zaufanego partnera i zasilane wiodącą na rynku technologią F-Secure, co potwierdzają wyniki niezależnych testów porównawczych przeprowadzonych przez AV-Comperatives*.

W ramach współpracy z F-Secure przedsiębiorstwa zyskują dostęp do kompleksowych rozwiązań obejmujących zabezpieczenia komputerów stacjonarnych i laptopów, urządzeń mobilnych, serwerów, poczty elektronicznej, a także do internetowych narzędzi do filtrowania. F-Secure zapewnia też multiplatformę do zarządzania bezpieczeństwem w firmie oraz automatyczne aktualizacje oprogramowania.
Michał Iwan podkreśla, że F-Secure planuje stale poszerzać zakres usług świadczonych
w ramach „security as a service” o nowe rozwiązania. Najbliższym krokiem będzie rozbudowanie pakietu narzędzi dostępnych z poziomu konsoli do zintegrowanego zarządzania usługami, wykorzystywanej przez operatorów.
– To bardzo znacząca innowacja, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że rozwiązania
F-Secure dostępne są za pośrednictwem ponad 200 operatorów na całym świecie
– mówi Michał Iwan. – W Polsce współpracujemy m.in. z UPC, Netią, Multimedia Polska, Aster i Ineą. W innych krajach m.in. z takimi firmami jak AT&T, Vodafone, Telefonica czy Orange.
Pełna lista operatorów współpracujących z F-Secure dostępna jest pod adresem http://www.f-secure.com/en/web/operators_global/successes/current-partners.
Konsola udostępniana operatorom przez F-Secure wzbogaci się o nowe aktualizacje, dodatki i produkty. Pierwsze udogodnienia zostaną wprowadzone  już na początku 2012 roku. – Dzięki tej nowoczesnej platformie operatorzy będą mogli jeszcze efektywniej niż dotąd zarządzać wieloma urządzeniami oraz portfelem usług – podkreśla Michał Iwan. – Tym samym zyskają możliwość w pełni elastycznego dopasowywani swojej oferty do indywidualnych potrzeb i oczekiwań odbiorców końcowych.
* F-Secure Internet Security 2011 został wybrany produktem roku przez AV-Comparatives, niezależna organizacja badań, w grudniu 2010 roku. Aby uzyskać więcej informacji na temat nowego portfolio firmy, odwiedź: http://www.f-secure.com/en/web/business_global/home

Brak komentarzy: